התחבר/י

טיפול בחרדות בשיטת NLP

חרדה חברתית היא טבעית ונורמלית, אבל לא חייבים לסבול! שיטת NLP מעניקה כלים להתמודדות עם חרדות ללא תרופות!

טיפול בחרדות ודיכאון- מה עושים?

מאות אלפי ישראלים סובלים מחרדה חברתית וחושבים שאין מה לעשות, אולם המצב הזה רחוק מאוד מהאמת. מטבע הדברים, הרבה מאיתנו לוקים בפחד קהל משתק ברגע שאנו נאלצים להתמודד עם עמידה על במה, או כל דיבור שנעשה בפומבי, אך ישנם אנשים שחרדה זו מונעת מהם לחוות הנאות חיים פשוטות דוגמת מפגשים עם חברים, השתתפות במשחקי חברה, או הצגת תהליכים במסגרת העבודה. לעתים חרדות מסוג זה אף גורמות לוויתור על חלומות ורצונות, כדי להימנע מראש מהתמודדות עם פחד קהל. חיים כאלה אמנם מגינים על האדם מתחושות קשות, אך גם כובלים אותו בסד של התנהגויות צפויות, תרחישים שחוזרים על עצמם והתקדמות הלאה אל עבר כל מה שיש לעולם המופלא שלנו להציע. טיפול בחרדות ודיכאון באמצעות NLP ושימוש בכלים אלה יכולים לעשות מהפך בחייכם.
גם אתם מגמגמים וחשים דפיקות לב עזות בכל פעם לפני שעליכם להציג דבר מה בפני קולגות בעבודה? גם אתם רוצים להשתתף ביותר מסיבות ואירועים חברתיים, אבל מרגישים שאתם לא מסוגלים? גם אתם חשים פעמים רבות שמה שרציתם לומר לא יצא כמו שצריך, וכועסים על עצמכם על כך?

זו לא גזרת גורל! השאירו פרטים ואספר לכם איך להתגבר על פחד קהל בכמה מפגשים קצרים:

טיפול בחרדות- פחד קהל - הסיפור של ש׳

כל מי שפוגש את ש׳ לא יכול להעלות בדעתו שהיא סובלת מפחד קהל. מדובר באישה מרשימה ביותר ומלאת בטחון עצמי בת 33, המנהלת צוות של עשרה אנשים בחברת תרופות גדולה. היא סיפרה לי ששנים רבות נמנעה מהתמודדות אמתית, מתוך מחשבה שהכל בסדר איתה. ״תמיד הסתכלתי על כל החברים שלי ולא הבנתי מה החרדה הזו שהם מדברים עליה. מעולם לא היו לי שום חרדות וחשבתי שאני בריאה נפשית, אבל אז הודיעו בעבודה על כנס גדול של כל החברה, שבו כל ראש צוות צריך להציג את ההישגים שאליהם הגיע השנה. ברגע ששמעתי על זה הלב שלי התחיל לדפוק מהר בטירוף, והרגשתי זיעה קרה בגב. מאז חשבתי על הכנס כל רגע נתון והתחלתי להרגיש שהביצועים שלי בעבודה נפגעים. ניסיתי להסתיר את זה, אבל אנשים שאלו מה קרה לי, וגם בעלי והילדים שמו לב שמשהו לא בסדר. בשבוע שלפני הכנס נהייתי ממש חולה ולא הגעתי לעבודה, ופספסתי את הכנס. לקח לי זמן להבין שכל המחלה הזו קרתה בגלל החרדה, שלא יכולתי להתמודד עם ההצגה הזו מול כולם. לא יכולתי לקלוט איך ייתכן שאני בלי בעיה מנהלת את הצוות שלי כבר כמה שנים, תמיד מדברת בישיבות, ובאופן כללי מאוד דומיננטית, ופתאום הכנס הזה הופך את עולמי.״

חרדה חברתית - זה זמין ואפשרי

לחרדה חברתית פנים רבות ומגוונות. חלק מהסובלים ממנה חשים קושי גדול בביטוי עצמי בתוך סיטואציות חברתיות רבות משתתפים, אחרים מתאבנים בשיחות עם זרים, וקיימים גם כאלה שנאבקים בהתמודדות עם פחד קהל. ש׳ משתייכת לקבוצה האחרונה. על אף שהיא לא מגדירה את עצמה כבעלת חרדה חברתית, ומאז ומעולם הרגישה בנוח בקרבת הבריות בסיטואציות של אירועים המוניים או מפגשים אישיים, יש לה חרדה מרגעים של היחשפות על במה.

התמודדות עם פחד קהל - להיפטר מהקול שבראש

פחד הקהל שהיה לש׳ לא היה חלק מהאישיות הכוללת שלה, ולכן בישרתי לה בשמחה שיהיה קל במיוחד לטפל בו. במהלך 2 מפגשים בודדים, בהם נקטתי בשיטת NLP לטיפול בחרדות הכוללת אימון וליווי. איתרנו יחד את מקור הבעיה. כשהייתה בת 10 השתתפה ברסיטל פסנתר בקונסרבטוריון שבו למדה, ובמהלך המופע שכחה לפתע את התווים, נבהלה, וברחה מהבמה בדמעות. למרות שש׳ היתה תמיד ילדה מקובלת ביותר, והמאורע לא השפיע על מעמדה החברתי כהוא זה, החוויה המטלטלת נצרבה בראשה, וההשפלה הכרוכה בה מנעה ממנה את היכולת לדבר לדבר מול קהל בכל סיטואציה.

אימון NLP - אימון טבעי בחרדות

ש׳ הייתה זקוקה להכוונה קלה בלבד מצדי כדי להצליח להבין איך להתגבר על פחד קהל. בעזרת הכלים שמציע אימון NLP לטיפול בחרדות, יכולנו להציף את תחושות הביטחון והנוחות שהן מנת חלקה בכל שאר אפיקי חייה, ולעגן אותן גם במקרים של עמידה על במה ודיבור בפני אנשים. למעשה, ש׳ הבינה שיש לה צורך גדול מאוד בהופעה בפומבי, ונוכחה לדעת שעל אף זאת, היא נמנעת כבר שנים רבות מתרחישים שעלולים להוביל לכך, מבלי לשים לב. היא ארגנה את שגרת יומה באופן כה לא מודע, שכבר שכחה מזמן שחלום הילדות שלה היה לנגן על פסנתר. לפני שיצאה מפגישתנו האחרונה אמרה לי בעליזות שהיא מתכוונת לחדש את שיעורי הנגינה, וכעבור חודש קיבלתי ממנה הזמנה לרסיטל בהשתתפותה, שהיה פשוט נפלא. זו הוכחה לכך שריפוי חרדות ושחרורן אפשרי.

אנשים רבים מתחבטים בשאלה - איך להתמודד עם חרדות? או איזה טיפול בחרדות ודיכאון קשים? תנו לי לעזור- השאירו פרטים כאן ואסביר הכול בשיחת טלפון קצרה:

״סיגל היקרה, תודה לך שעזרת לי לקודד את החשיבה שלי מחדש, נתת לי את הכלים הנכונים ומאז השמיים הם רק קו ההתחלה! את מדהימה תודה ענקית!!! ❤״

גאה להצטרף לרשימת המומלצים של ערוץ 13!

״סיגל היקרה, תודה לך שעזרת לי לקודד את החשיבה שלי מחדש, נתת לי את הכלים הנכונים ומאז השמיים הם רק קו ההתחלה! את מדהימה תודה ענקית!!! ❤״

קבע/י פגישה

מלא/י את הטופס למטה, וניצור איתך קשר בהקדם.

פרטים ליצירת קשר
מידע על הפגישה
זמן ושעה מועדפים

השאירו פרטים ונצא לדרך חדשה:

״נרשמתי ללימודים בטכניון סיגל עשיתי את זה!!!!!!!!!!

הייתי חייבת לשתף ❤״