התחבר/י

העצמה נשית

נשים מסוגלות להיות כל מה שיחפצו, בתנאי שיכירו בכוחן לשלוט באופן בלעדי וביד רמה במציאות חייהן! העצמה אישית לנשים היא לא רק סלוגן

העצמה נשית

נשים מסוגלות להיות כל מה שיחפצו, בתנאי שיכירו בכוחן לשלוט באופן בלעדי וביד רמה במציאות חייהן! העצמה אישית לנשים היא לא רק סלוגן

פעם אחר פעם אני פוגשת נשים שנראה שהחיים הביסו אותן. ילדות, בחורות, ומבוגרות נפלאות ומוצלחות שחוות אלימות כלכלית, זוגיות במשבר, קשיים בקריירה או חוסר אונים בהורות, ולא מצליחות לצאת מתוך מעגל שנראה להן אין סופי. גם במציאות המודרנית של היום, בנו הנשים הוטמעו פעמים רבות במהלך הילדות מסרים מקטינים ומערערים שהובילו לדימוי עצמי נמוך וחוסר יכולת להתמודד עם מהמורות החיים, שמתגלגלים פעמים רבות לכדי משבר בזוגיות. נשים כה רבות זונחות את שאיפותיהן בגלל מחשבה שאין הן ראויות לזכות במימושן, וכך שוקעות לשגרה מדכדכת שמונעת מהן חיי רווחה אישית וכלכלית, עצמאות פיננסית, ובטחון עצמי גבוה.
גם את מרגישה לעתים קרובות שאם תעלמי לא יחול שום שינוי בעולם?
גם את מרגישה בסחרור של חוסר שליטה על חייך ועל כספך?
גם את רוצה יותר מכל בשיפור חיי הנישואין?

השאירי פרטים ובשיחה קצרה אסביר לך מה עושים כשהזוגיות במשבר:

התעללות כלכלית - הסיפור של ג׳

ג׳, אישה צעירה בת 27, עורכת דין מבטיחה בתחילת הדרך ואם מקסימה לילדה, הגיעה אלי כשכבר ניסתה שלל שיטות בנסיון לפתור את הקונפליקטים עם בן הזוג, אך ללא הועיל. ״אנחנו כל הזמן רק רבים על כסף! הדירה שאנחנו גרים בה שייכת לו, הוא לא משתף אותי במידע על תשלומי המשכנתא, לא מוכן להראות לי את החשבונות, עושה את כל הקניות לבית ומחליט את כל ההחלטות על החסכונות לילדה, ביטוח, פנסיות. הוא מנהל סניף בנק, ויודע את הססמאות לחשבון שלי ומנהל אותו, וכשאני עושה משהו שהוא לא מרוצה ממנו, הוא אומר לילדה לא לדבר איתי כי אני עושה נזק לבית ולה״.

העלאת בטחון עצמי - מיטיב אתך ועם הסובבים אותך

למרבה הצער, נתקלתי במקרים רבים בהם הגבר מפעיל כלפי אשתו פרקטיקות של אלימות כלכלית על מנת לשלוט בה. הוא מרכז בידיו את כל התשלומים השונים, מחייב אותה לדווח על כל הוצאה שהיא מבצעת, ולעתים אף גונב ממנה ממש, או יוצר חובות על שמה. למרות שג׳ בקיאה מאוד בחוקים, ונחשבת לבחורה משכילה ומבריקה, כשזה הגיע למשפחתה – היא לא האמינה שביכולתה ליטול בחזרה את השליטה על הנושאים הכלכליים עליהם חלש בעלה. היא החלה לחוש חסרת ערך, קטנה, ומשוללת כוח, ולא ראתה את כל תכונותיה הנפלאות. המשפחה כולה נפגעה מדעיכתה של ג׳, ומחוסר האיזון ששרר בבית.

איך להתגבר על משבר בזוגיות

חשתי את כאבה של ג׳ וידעתי שעלי לסייע לה למצוא את דרכה לאמונה שלמה ביכולותיה המרשימות. אחרי מפגש אחד שערכנו, ניסיתי לבדוק מאיפה מגיע הטריגר שאפשר את המצב בבית. באמצעות אימון NLP הבנתי שלאחר מעבר דירה טראומטי והיטמעות בבית ספר חדש בהיותה בת 9, סבלה מבעיות חברתיות שליוו אותה למשך כל שנות החטיבה והתיכון. הילדות בכיתתה קראו לה בשמות מעליבים והתעמרו בה חדשות לבקרים, מה שפגע עמוקות בערך העצמי שלה, שבאותה תקופה רק החל להתפתח. ג׳ פגשה את בעלה זמן מועט לאחר סיום בית הספר, והאמינה שהוא המזור לכל צרותיה, ועל כן צמצמה את אישיותה המיוחדת והאדירה את זו שלו. היא האמינה שהוא חכם ממנה ובעל יכולות גבוהות יותר, והוא נראה לה כאביר על הסוס הלבן שבא להצילה.

 

שיפור חיי הנישואין בעזרת שיטת אימון NLP

במהלך 3 המפגשים הנותרים, עשיתי שימוש בטכניקת NLP כדי להעביר את ג׳ תהליך של העצמה נשית. השתמשתי בתחושות שהיא חווה במהלך עבודתה, כאשר היא עוזרת לפצח תיק משפטי גדול וזוכה להערכה וכבוד בקרב שלל חבריה למשרד, ועיגנתי אותן בתוך הסביבה הביתית. כאשר סיפרה לי על הצלחותיה המקצועיות, חשתי שינוי מיידי בהתנהגותה, שנהייתה נוכחת ובעלת משקל. פתאום הבינה שאף אחד לא הציל אותה, אלא שהיא הצילה את עצמה בעזרת עבודה מאומצת, התקדמות בקריירה, יחסי אנוש מצוינים ואינטיליגנציה גבוהה. בתום פגישתנו האחרונה סיפרה לי ג׳ באומץ שהיא מתכוונת לסגור את החשבון שלה בבנק של בעלה ולפתוח אחד אחר, וכך אכן עשתה. בעלה התרגז תחילה, אבל לאחר שהבין שהיא אינה מתכוונת לסגת, ויתר לאט לאט, ואף חשף בפניה את תוכנית התשלומים של הבית, ואינפורמציה פיננסית נוספת.

אלימות כלכלית היא אלימות לכל דבר,

השאירי פרטים ואסביר לך כיצד להיחלץ ממעגל הבושה:

״זה מה שנקרא לנפץ עוד מחסום

בדרך לחלום🌟😁״

גאה להצטרף לרשימת המומלצים של ערוץ 13!

״זה מה שנקרא לנפץ עוד מחסום

בדרך לחלום🌟😁״

קבע/י פגישה

מלא/י את הטופס למטה, וניצור איתך קשר בהקדם.

פרטים ליצירת קשר
מידע על הפגישה
זמן ושעה מועדפים

השאירו פרטים ונצא לדרך חדשה:

״נרשמתי ללימודים בטכניון סיגל עשיתי את זה!!!!!!!!!!

הייתי חייבת לשתף ❤״