התחבר/י

טיפול בחרדות אצל ילדים בשיטת NLP

לגדל ילדים מאושרים, זה לדעת לתת להם את הכלים הנכונים להתמודדות והצלחה, וללמד אותם איך להיפטר ממחשבות טורדניות!

הילדים שלנו הם הדבר היקר לנו ביותר.
אם רק היינו יכולים, היינו נמצאים איתם בכל מקום ובכל זמן, שומרים עליהם ומכוונים אותם בכל סיטואציה. אך לצערנו איננו יכולים לעשות זאת.
זאת הסיבה שחשוב כל כך לתת לילדינו כלים משמעותיים להתמודדות עם חרם חברתי, פחד מרופא שיניים, OCD ילדים, התמכרות לאינטרנט, התמכרות לטלוויזיה, התמכרות לטלפון סלולרי, נוספים שפוגעים משמעותית באיכות חייהם.

טיפ ול בחרדות אצל ילדים

היום אנחנו כבר יודעים שמציאותם של ילדים אינה שקטה ורגועה כפי שסברו בעבר, אלא מוצפת בפחדים קטנים כגדולים, אשר בהיעדר התמודדות מקצועית הופכים בחיים הבוגרים לחרדות קשות.
הקניית כלים נכונים להעלאת ביטחון עצמי כמו גם טיפול בחרדה אצל ילדים תעזור לצאצאינו להתמודד עם מחסומים רגשיים ומצבים מורכבים מבחינה חברתית. טיפולים רגשיים לילדים, הם לא אחת הדרך להרגיע התקף חרדה אצל ילדים ולהובילם לחוף מבטחים עם הכלים המתאימים. מניסיוני כמטפלת, טיפול בחרדות אצל ילדים באמצעות טיפול NLP לילדים יכול להעניק לילדכם כלים להתמודדות עם חרדותיהם והקשיים שלהם כלים אלה יהפכו במהרה ליכולות אמיתיות בהם יידעו להשתמש בתבונה גם בעתיד. טיפול ריגשי לילדים וילדות שרכשו יכולות כאלה יש סיכוי גדול יותר להצליח ולהגשים את עצמם, ולדעת להפוך סיטואציות מורכבות לחוויות מעצימות שילוו אותם הלאה אל חייהם הבוגרים.
גם הילדים שלכם דבוקים למסכים כל היום ומסרבים לעשות כל דבר אחר?
ילדכם מתקשה לישון ומתעורר פעמים רבות במהלך הלילה?
מרגישים שההתנהגות של בנכם/בתכם השתנתה לרעה, אך אינכם מסוגלים להבין מדוע?

השאירו פרטים ואגלה לכם איך לחזק בטחון עצמי לילד בכמה צעדים פשוטים:

ילדים מכורים למסכים - זו תופעה מתפשטת

בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות, הפכנו כולנו לעבדים של מגוון המסכים שמלווים כל אלמנט בחיינו, אז מה הפלא שילדינו מגלים התנהגות דומה? ילדינו הם מראה שלנו, אולם בשל נפשותיהם הבלתי מפותחות עדיין, העיסוק המופרז במסכים עלול להשפיע עליהם באופן חמור יותר. יתרה מכך – פעמים רבות ילדים שמבלים זמן רב לבד ומכלים את שעות הפנאי בגלילה בטלפון כזה או אחר, נמצאים במצוקה נפשית- מה שעלול לעיתים לגרום להתקף חרדה אצל ילדים. התמכרות לנייד, התמכרות לטלוויזיה, או התמכרות למחשב – כולן משמשות כאפיק בריחה נוח, ולרוב מעידות על בעיה כלשהי שדורשת את התייחסותנו ומחייבת התמודדות מקצועית. אימון וטיפול NLP לילדים מציע התמודדות בהתמכרות למסכים עבור הילדים שפשוט לא מסוגלים להתנתק.
״אמא, חלמתי חלום מפחיד ואני לא מצליח להירדם״. מי לא מכיר את המשפט השכיח הזה? כולנו התמודדנו עם ילדים שהתקשו להירדם, או התעוררו באמצע הלילה מסיוטים, ואפילו אנחנו ההורים סובלים מפעם לפעם מהתופעה הזו, אולם קיימים ילדים שאצלם אין זה עניין חריג, אלא אירוע שחוזר ערב אחר ערב. ברגע שמכבים את האור, מיד קופצות המפלצות, הדאגות, והחרדות שמדירות שינה מעיניהם של הקטנים שלנו. מהר מאוד הלילות משפיעים גם על הימים – הילדים עייפים ועצבניים מחוסר שינה, ובהגיע ערב הם מסרבים להישכב במיטה, ועושים הכל כדי לדחות את שעת השינה. סצנות קולניות, ביטויים תוקפניים ואלימים, בכיות, צרחות, וויכוחים הם רק סימפטום לחרדה מהסיוטים וסממן בולט של התקף חרדה אצל ילדים. טיפול בחרדה אצל ילדים לפיכך, היא מתבקשת לטיפול וסיוע לילדים. בעזרת שיטת אימון וטיפול NLP לילדים המהווה טכניקה יעילה לטיפול בחרדות אצל ילדים, נוכל לעזור לילדינו וללמדם איך להיפטר ממחשבות טורדניות, וכך לשים סוף לטרור שבבית.

העלאת בטחון עצמי אצל ילדים

המסגרות בהם ילדינו לוקחים חלק הם כעין מיקרוקוסמוסים קטנים של החברה כולה – מלאים אינטריגות רעילות, מערכות יחסים מפותלות, משחקי כוח, אהבות, שנאות, ובדיקות גבולות. הם מתנסים בלהיות מבוגרים דרך האינטראקציות שהם מנהלים עם סביבתם, אולם חשוב לזכור כי ילדים טרם פיתחו גם מנגנוני ביקורת, וחסמים אחרים שמונעים מאיתנו ההורים לעשות ככל העולה על רוחנו לאנשים שמקיפים אותנו. לכן, ילדים חשופים פעמים רבות לאלימות קשה, אכזריות, התעללות רגשית וחרם חברתי, ועל כן עלולים להירתע מפעילויות חברתיות, או השתתפות במסגרות הרגילות דוגמת בית הספר, חוגים, ותנועות נוער, ולפתח חרדות חברתיות. לעיתים רבות הסיטואציות האלה והקושי להתמודד איתן עלולים לגרום להתפרצות של התקף חרדה אצל ילדים. טיפול בחרדות אצל ילדים באמצעות אימון או טיפול NLP לילדים יסייע לכם להבין איך להעלות ביטחון עצמי בקרב ילדיכם, באופן שאינו תלוי ביחס שהם מקבלים מיתר הילדים. לפיכך טיפול ריגשי לילדים הנו כלי מהמעלה הראשונה שחשוב להעניק לילדים אלה.

התנהגות המנעותית

התגובה האנושית הטבעית ביותר לרגשות של פחד ואימה והתקף חרדה אצל ילדים היא הימנעות. כך אנו יכולים לדאוג שלעולם לא נחווה יותר את התחושות הקשות, ונגן על עצמינו מפני חרדות ודכאון. בקרב ילדים, מנגנון ההימנעות הוא אף חזק ואוטומטי יותר, ולאחר חשיפה למקור פחד, ימאנו פעמים רבות לשוב ולהתמודד איתו. החרדות יכולות להיות שונות ומגוונות – פחד מרופא שיניים, פחד מעכבישים, פחד מכלבים, פחד מלכלוך שמתבטא ב OCD ילדים, או שיבוש בהרגלי אכילה אצל ילדים – אך התוצאה היא זהה – הימנעות, אשר עלולה להתגלגל במקרים רבים גם להסתגרות. הילד מפתח פחד גדול כל כך מעימות עם מקור החרדה, שהוא דוחה מעליו עוד ועוד חוויות שעלולות להוביל לתרחיש המפחיד, מפתח מחשבות טורדניות בנושא, וסובל מחוסר תפקוד חמור. טיפול NLP לילדים יכול בהחלט לסייע בהתמודדות ובטיפול בחרדות אצל ילדים, ובהשבתם למסלול בכמה מפגשים קצרים.

טיפול NLP לילדים - הסיפור של י׳

הוריה של י׳ הגיעו אלי בעקבות המלצתה של יועצת בית הספר, שהבחינה בהתנהגות לא תקינה אצל הילדה בת השתיים עשרה, והזעיקה את ההורים. ״לא הבנו שמשהו באמת לא בסדר״, סיפרה לי האם, ״אמנם היה לה קשה להירדם בלילות, והיא לא הרגישה טוב כמה פעמים, אבל חשבנו שזה ככה אצל הרבה ילדים ולא קשרנו את זה לחרדות או משהו כזה. מי ידע בכלל שיש לילדים חרדות? אבל אז היועצת התקשרה אלי וביקשה שנבוא שנינו לשיחה. היא סיפרה שי׳ התחילה לתקוף ילדים לעתים קרובות יותר ויותר, שהיא עונה בחוצפה לשאלות המורים, ובאופן כללי נראית כעוסה רוב הזמן ולא עושה את המשימות בשיעורים. אני הייתי ממש בשוק״.

איך להיפטר ממחשבות טורדניות - ילדים שמתקשים לישון בלילה

אל לנו להקל בבעיות שינה אצל צאצאינו האהובים – לרוב הן יעידו על חרדה כלשהי שטורדת את מנוחתו של הקטן ולא מאפשרת לו להירדם כאשר הוא נשכב במיטה. בגלל הדאגות שהדירו שינה מעיניה, הפכה י׳ מילדה מתוקה ושמחה, שתמיד היתה עוזרת בבית, חברה טובה בבית הספר, ותלמידה למופת, לפקעת עצבים שמאיימת להתפוצץ. חוסר המנוחה שליווה אותה, יחד עם העדר השינה – שלא ניתן להפריז למערכת הבריאותית של הגוף – אצרו בנפשה התשושה סבך רגשות מבולבל שהיה עלי לגשת אליו בעדינות ולהתיר אותו בתשומת לב מיוחדת. השינוי של י׳ השפיע על התנהלותה הכוללת – הרחיק ממנה את חבריה וחברותיה, דרדר את התקדמותה בחומר הלימודי, והוביל לכשלים במערכת החיסונית. היה צורך לפעול במהירות וברגישות. טיפול בחרדות אצל ילדים באמצעות טיפול NLP לילדים היתה ההמלצה לטיפול ההמשך.

איך להעלות בטחון עצמי לילד - למצוא את המקור לפחד

י׳ לא התמסרה אלי בקלות, וכדרכם של ילדים הביעה תחילה חשדנות גדולה וסירבה לשתף פעולה עם האימון. נדרשו לנו 5 מפגשים, במהלכם הצלחתי אט אט לפוגג את התנגדותה ולרכוש את אמונה באמצעות שיטת טיפול NLP, על מנת להגיע למקורה של הבעיה התחוור לי שכאשר שהתה י׳ אצל חברתה ח׳ באחד הימים, ארגן להן אחיה של ח׳ ערב צ׳יזבטים. הוא סיפר להן רצף של סיפורים מסמרי שיער, ביניהם אחד המתרכז בילדה ששני הוריה מתו בתאונה. מאז לא חדלה י׳ הרגישה לחשוב על האפשרות שגם אבא ואמא שלה ייהרגו בתאונת דרכים, והמחשבה הטורדנית לא נתנה לה לישון בלילות, להתרכז בלימודים, או להשתתף בפעילויות חברתיות.

טיפול NLP אצל ילדים בחמישה מפגשים

בעזרת טיפול NLP- שהוא טיפול בחרדות אצל ילדים שעובד נפלא, עלה בידי לגשת לתרחיש שראתה י׳ לנגד עיניה שוב ושוב – זוג הוריה האהובים מתרסקים עם מכוניתם בלילה חשוך, והיא נשארת לבד בעולם. באמצעות שימוש בשפתה שלה, במסגרת טיפול ריגשי לילדים באמצעות כלי הNLP, מחקתי את התמונה המפחידה, ותחתיה שתלתי דימויים של בילויים נחמדים עם משפחתה החמימה. גרמתי לי׳ להיות נוכחת במציאותה היומיומית, במקום לשגות באשליות בלתי מציאותיות, ועד מהרה דיווחו לי הוריה שישנה במהלך לילה שלם. בשבוע לאחר מכן כבר ישנה במשך שלושה לילות, וכעבור חודש לא התעוררה עוד י׳ המקסימה משנתה, והתנהלותה חזרה להיות כמקודם.

התמודדות נכונה היא עניין רגיש אך קריטי בשלבים המוקדמים של החיים, השאירו פרטים ואספר לכם מדוע:

״אין עלייך סיגל, מלכה שכמוך. רק בתחילת הטיפול וכבר מרגישים שינויי, הילד פורח 😘😘😘 תודה על כל התמיכה״

גאה להצטרף לרשימת המומלצים של ערוץ 13!

קבע/י פגישה

מלא/י את הטופס למטה, וניצור איתך קשר בהקדם.

פרטים ליצירת קשר
מידע על הפגישה
זמן ושעה מועדפים

השאירו פרטים ונצא לדרך חדשה:

״נרשמתי ללימודים בטכניון סיגל עשיתי את זה!!!!!!!!!!

הייתי חייבת לשתף ❤״