התחבר/י

אימון NLP- איך זה עובד? הכוח של המילים

מהו NLP?

המושג משמעו עיבוד שפה טבעית (Neuro-linguistic programming) והוא מגיע מתחום המחשבים והבינה המלאכותית. עיקרו מתמקד באינטראקציה בין מחשבים לשפה האנושית ברמה הסמנטית.
בעולם הטיפול משמש כלי זה ל”תיכנות מחדש” של החשיבה החיווט והתפיסה האנושית באמצעות שימוש במילים והגדרות סמנטיות המסייעות למוח האנושי- “לחווט מחדש” את התגובות האינסטינקטים והרגשות, ובכך ליצור שינוי התנהגותי חיובי אצל המטופל. השינוי ההתנהגותי מוביל את המטופל ממצב של תחושת משבר קושי או חלילה תחושת כישלון- אל היעד של תחושת הצלחה, פריחה, שמחה, חיוך והגדלת תחושת הערך והביטחון העצמי.

העקרונות הבסיסיים של NLP

להשפיע בעזרת שימוש במילים וסמנטיקה

שימוש נכון בשפת הגוף שלנו בשילוב עם הפן המילולי והשפתי- הם אלה שיוצרים את ההשפעה הגדולה בפן האישי והרגשי ולהשפיע על תת המודע. שילוב של שפה נכונה ברמה האנרגטית הן סמנטית- שפתית, והן בשפת הגוף (תנועות גוף מימיקה וטון דיבור) הם אלה המסייעים בהשפעה חיצונית.

לקלוט את המידע במלואו

אחד הנושאים החשובים ביותר בתחום הוא לגרום למטופל לקלוט בכל החושים את כל המידע ולהוות ולחוות אותו. בשלב הבא שימוש בטכניקות הרגעה יסייע לנו לפוגג תחושות כגון חרדה, פחד, אשמה ועוד. הרעיון הוא לתת מקום לאותה תחושה שמייצרת התנהגות שמפריעה למטופל, ובעזרת השימוש בשפה וברגש, ליצור את השינוי המיוחל ולשנות דפוסים גם אם הם דפוסי התנהגות שורשיים- שבהם אנחנו רוצים לטפל.

לעבד וליישם

שימוש ברכיבים שפתיים והעברת המטופל בתהליך שבו יש מעברת מסר, הוויה וחוויה של קושי, התמודדות והיכולת לעצור ולא לעבוד על אוטומט, היא זו המאפרת את העיבוד בצורה הנכונה ויישום ההנחיות ל”תכנות מחדש” של ההתנהגות האנושית. כל אדם יכול להגיב בצורה שונה, לעבד מידע במהירות שונה או לקבל או להתנגד לתהליך- זה הרבה תלוי בו ובאישיותו. הרעיון באימון NLP הוא להקנות למטופל כלים- שיסייעו לו להתמודד עם הקשיים ולהובילו בדרך המלך אל התיקון או החיווט מחדש של ההתנהגות שלו.

אימון אישי עם NLP

אימון אישי עם NLP הנו תחום פופולרי של אימון אישי המותאם בעיקר לכושר ובריאות, תוך התמקדות ביעדים, צרכים והעדפות אישיות. עם זאת, בשנים האחרונות תחום הNLP הולך וצובר תאוצה גם בפן הטיפולי והוא מייצר הצלחות משמעותיות ולעיתים בפרק זמן קצר של 5-10 מפגשים. מטפל המיומן בטכניקות ובכלים של ה NLP יכול להעניק ערך רב למטופל שלו, כולל סט כלים אדיר, שיסייע להם בשילוב ההנחיה שלו- לשנות ולחווט מחדש התנהגויות בלתי רצויות ובפרק זמן יחסית קצר. כל זאת נעשה אך ורק באמצעות שימוש בפן השפתי (סמנטי) תוך הבנת והתאמת התגובה של המטופל לצרכיו החדשים (החיווט מחדש וה”תיקון” לפעולותיו האוטומטיות).

שילוב NLP באימון אישי יכול לסייע למטופל ב:

•הגדרת יעדים מותאמים אישית
• תקשורת יעילה הכוללת הנחיות ברורות, משוב ומעקב אחר התקדמות.
• מוטיבציה ושינוי התנהגות: הכוללת זיהוי ושינוי דפוסי התנהגות בסיסיים כדי לעזור ללקוחות להשיג תוצאות ארוכות טווח.

אימון NLP- מהו

אם תחשבו על זה רגע, תגלו שכל המחשבות שלכם, בלי יוצא מהכלל, מורכבות ממילים.
“למה זה גורם לי להרגיש ככה?”
למה כל פעם אני חוזרת על אותה הטעות??”
“למה אני לא מצליח להתמיד?”
“מה מפחיד אותי כל כך בזה?”
“למה אני לא מצליחה להשתחרר מזה?”
התחושות הכי עמוקות שלנו, אם לא נצליח לבטא אותן במילים, יוגדרו בתוכנו כלא ברורות, מתסכלות ובעיקר לא נעימות.
בעזרת מילים אנחנו יכולים ליצור מחשבות ותחושות חיוביות ומעצימות שפותחות עבורנו פתח לדרך חדשה של הצלחה ומימוש מקסימלי של היכולות הטמונות בנו.

שיטת ה-NLP מציעה טכניקה מוכחת, מהירה ויעילה לאורך זמן, המאפשרת גשות המעכבים אתכם, לברור מתוכן בצורה מדויקת את המילים השליליות והמגבילות, ולטעון אותן מחדש במילים חיוביות ומאפשרות. רוצים לדעת עוד על NLP?

 
 

 

 

השאירו פרטים ונתגבר על המחסום:

הטכניקה המובנית של ה-NLP מחברת את המילים החיוביות לבסיס המחשבה שלכם, במהלך המפגשים, אנו יוצרים שינוי משמעותי בחוויה האישית ומטמיעים אותו כאינסטינקט חיובי שילווה אתכם מעתה והלאה.
בתהליך מעמיק ופשוט יחסית לביצוע, תוכלו להתגבר על חרדות, פחדים עמוקים והרגלים טורדניים שמלווים ומגבילים אתכם במהלך חייכם המקצועיים והאישיים ולהתקדם בבטחה לחוויות משמעותיות ונעימות הרבה יותר.

טיפול NLP - תפקיד המאמנת בשיטה

המטרה שלי במהלך אימון NLP הוא לא לומר למטופלים ולמטופלות שלי מה לעשות או איך להתנהג. אני לא שופטת, או משליכה את המחשבות והטעמים שלי, אלא מאמצת את נקודת המבט שלהם ומייצרת להם פתרונות שרלוונטיים לשפה האישית שלהם. התפקיד שלי כמאמנת NLP הוא להוליך את המטופלים והמטופלות בתוך מפת עולמם, ועל ידי כך להביא אותם לגלות תובנות משמעותיות שכבר קיימות בהם, בצורה הטבעית ביותר. שיטת טיפול NLP מאפשרת לי לזהות את הדיבור הפנימי שאדם מנהל בינו לבין עצמו – זה שגורם להיווצרותם של פחדים וחרדות – למוטט אותו, ולשתול במקומו משאב חיובי. לכל אחד מאיתנו יש את המשאבים שאנחנו צריכים כדי להשיג את רצוננו!

מה היתרונות של טיפול NLP?

אימון NLP, בשונה מטיפול פסיכולוגי, תחום בזמן (מספר מפגשים בלבד) ואינו מצריך אתכם, לחשוף פרטים על חייכם האישיים מעבר לנדרש לאימון הספציפי. האפקט החיובי של אימון NLP, מוטבע באופן עמוק וטבעי במחשבות ובהתנהגויות שלכם. זאת הסיבה שהוא ילווה אתכם לאורך זמן ויהפוך את היום-יום שלכם לנעים ויעיל הרבה יותר.

טיפול NLP למי זה מתאים?

למעשה, כמעט לכולם. האימון יעיל למבוגרים, צעירים וילדים הסובלים ממגוון בעיות “גדולות” ו”קטנות”. בחרתי לשים את גודל הבעיה במירכאות, מכיוון שאינני מאמינה בהבדל בין בעיה גדולה או קטנה. עבור בן-אדם במצוקה או ברגעי משבר, גם הבעיה הקטנה ביותר יכולה להרגיש גדולה מאוד!
כל אדם סובל, חווה את הבעיה כדבר עצום שמעכב אותו ומונע ממנו ליהנות מהחיים ולפעמים אפילו לבצע פעולות יומיות פשוטות. נשים וגברים הסובלים מחרדות, הרגלים טורדניים (כגון OCD), חוסר בטחון עצמי, חוסר מוטיבציה, כמו גם, ילדים הסובלים מבעיות שונות (כגון חרדות חברתיות, הפרעות אכילה ועוד), אינם יכולים לבטא את יכולתם האמיתית בסיטואציות שונות, ובכך למעשה מונעים מעצמם, ובמקרים רבים גם מהסובבים אותם, ליהנות ממגוון עצום של חוויות שהחיים מזמנים לנו כל יום.

מה קורה במהלך המפגשים של טיפול NLP?

אימון NLP אינו מצריך מכם מאמץ מיוחד. במפגש אישי או קבוצתי (לבחירתכם) באווירה נעימה, מאפשרת ומעצימה, נאבחן בשיחה ושאלונים קצרים את מקור הבעיה ונתמקד בטיפול בה. הטיפול מתבצע בשיחה, תרגילים וטכ ניקות פשוטים לביצוע.

השאירו פרטים ואספר לכם עוד על האופן בו טיפול NLP פשוט וקצר טווח יכול להאיר את חייכם:

״עוד מחסום שהתנפץ....✨🌟⭐✨״

גאה להצטרף לרשימת המומלצים של ערוץ 13!

״עוד מחסום שהתנפץ....✨🌟⭐✨״

קבע/י פגישה

מלא/י את הטופס למטה, וניצור איתך קשר בהקדם.

פרטים ליצירת קשר
מידע על הפגישה
זמן ושעה מועדפים

השאירו פרטים ונצא לדרך חדשה:

״נרשמתי ללימודים בטכניון סיגל עשיתי את זה!!!!!!!!!!

הייתי חייבת לשתף ❤״