התחבר/י

כיצד טיפול NLP מסייע לחרדות ילדים בזמן מלחמה

חרדות ילדים בזמן מלחמה - סיגל NLP

הילד שלכם חושש מאזעקות וממחבלים או כל תחושת פחד? כך שיטת NLP תעזור לו להפחית את החרדה, תסייע לו להתמודד עם המצב ותעצים את הביטחון העצמי שלו ותאמן אותו להיות חסין ומנהיג של המוח

הילד שלכם מתעורר באמצע הלילה או לא מצליח להירדם ויש לו סיוטים. בכל פעם שהוא שומע אזעקה הוא מתחיל לבכות, וכל דפיקה בדלת גורמת לו לחשוב שאלו מחבלים? כנראה שהוא חווה חרדה.

חרדה היא תופעה שכיחה בקרב מבוגרים וילדים כאחד. ילדים רבים עשויים לחוות חרדה ברמות חומרה שונות ולאורך תקופות שונות בחיים. ישנם סוגים שונים של חרדות כמו חרדת טיסות, חרדת נטישה, חרדה מכלבים, חרדת מבחנים וכן חרדות ילדים בזמן מלחמה הן תופעה מוכרת כחלק מהטראומה ועיבודה.

החרדה היא למעשה פחד ממשהו שעלול לקרות בעתיד, שלא התרחש ולא ידוע אם יתרחש. כשילד חווה חרדה הוא צופה שיקרה תרחיש קיצון מאיים במיוחד ולא רציונאלי. חרדות ילדים יכולות לבוא לידי ביטוי במצוקה רגשית, תגובת התנהגותית של הימנעות מהמצב מעורר החרדה, ובמקרים מסוימים חרדות ילדים בזמן מלחמה עלולות לשבש את התפקוד היומיומי וביכולת לנהל שגרת חיים תקינה.

חרדות בזמן המלחמה

מאז ה-7 באוקטובר, כולנו חווים ימים לא פשוטים. המצב הביטחוני והאיום שעמו אנו מתמודדים מולו, עלול לעורר חרדות הן בקרב במבוגרים והן בקרב ילדים. ישנם כמה תסמינים שיכולים להעיד על כך שהילד שלכם מתמודד וחווה את אותן חרדות ילדים בזמן מלחמה:

תסמינים גופניים

כאשר נשמעת אזעקת צבע אדום, ילדיכם עלול להיות בחוסר מנוחה ולחוש כאב בטן, כאב ראש או בחילות. בנוסף, ייתכן שתופיע הזעה מוגברת ורעידות.

תסמינים מחשבתיים

ילד החווה חרדות בזמן מלחמה, יחשוב מחשבות שליליות וטורדניות בהן הוא מדמיין את התרחיש הגרוע ביותר שיכול לקרות – שמחבלים יכנסו לבית, שיחטפו אותו או את המשפחה או שרקטה תפגע בו.

תסמינים רגשיים

התסמינים הרגשיים של חרדות ילדים יכולים לבוא לידי ביטוי בדאגה, לחץ ועצבנות. כך למשל, כשהילד ישמע אזעקה, הוא יבכה, יחוש פחד וייאוש.

תסמינים התנהגותיים

התסמינים ההתנהגותיים של חרדות ילדים בזמן מלחמה כוללים קשיי שינה, חוסר תיאבון, אלימות מילולית או פיזית, התקפי זעם וכן הימנעות. כך למשל, ילד שחרד מחדירת מחבלים לבית, עשוי להימנע מסיטואציות שבהן הוא נמצא לבד. הוא לא יהיה מוכן לישון בחדר השינה שלו ויבקש לישון במיטת הוריו.

חרדה של ילדה בזמן מלחמה - סיגל NLP

כך טיפול NLP יסייע בהפחתת החרדה

טיפול NLP (ראשי תיבות של – Natural language processing) זהו תכנות מחדש של המוח.

בזמן החרדה, אנחנו מספרים לעצמנו סיפור של משהו נורא שעלול לקרות. כמו למשל, שרקטה תיפול בבית שלנו. המוח לא מבדיל בין מציאות לדמיון ומאמין לסיפור שסיפרנו. הרקטה לא נפלה, אבל הילד מדמיין שהיא עלולה ליפול, מה שמוביל לחרדה.

לפי ה-NLP, אנחנו מנוהלים לפי מערכת אמונות שגיבשנו לעצמנו במהלך השנים שחלקן לא מודעות, אך הן משפיעות על ההתנהגות והתפיסה שלנו. טיפול NLP מיועד לבצע שינוי חשיבתי ואסטרטגי על מנת לנטרל את האמונות שמנהלות אותנו המובילות לחרדה, וליצור תבניות חשיבה חדשות במקום תבניות אוטומטיות מזיקות.

במסגרת טיפול NLP להתמודדות עם חרדות, אני מאמנת את הילד להיות המנהיג של המוח שלו ולחשוב על מה שהוא רוצה. בהקשר של חרדות בזמן מלחמה, הילד לומד כיצד לשמוע ולהרגיש את האזעקה ולהיות נוכח ברגע. הוא מדמיין איך כשנשמעת אזעקה הוא נשאר רגוע, נכנס לממ”ד, האזעקה חולפת והכל בסדר. כך, הוא מבין שהוא יכול לשלוט במחשבות שלו במקום שהן ישלטו בו.

בנוסף לכך, הטיפול כולל העצמת הילד באמצעות מחשבות על המצבים שהוא מרגיש חזק בהם. כך למשל, אם הילד בטוח ביכולת שלו במשחק כדורגל, אני מאמנת אותו לדמיין את עצמו משחק כדורגל ולהתמקד בתחושת המסוגלות שלו, ועם אותה תחושה ללכת לממ”ד כשנשמעת אזעקה. האימון מעודד את המוח להיכנס לאזורים החיובים של העצמה וביטחון עצמי, במקום לאזורים השליליים של החרדה.

טיפול NLP מאפשר להגיע לתוצאות מהירות ויעילות. בניגוד לטיפול פסיכו-דינאמי הנמשך לאורך זמן, טיפול NLP הוא טיפול ממוקד וקצר מועד, הכולל בין 5 ל-10 מפגשים. ניתן להגיע לשינוי המיוחל ולהפחית באופן משמעותי את החרדה. המוח שלנו גמיש וניתן לכוון אותו מחדש. הוא פועל ממש כמו אפליקציית Waze וילך לאן שתגדירו לו להגיע. באמצעות טיפול NLP, ילדיכם וגם אתם תוכלו לחיות חיים מאושרים ושלווים ללא חרדות.

טיפול רגשי לילדים ונוער- כל היתרונות

חרדה חברתית קשה והטיפול בה בצורה יעילה

התעללות מינית וטיפול אפקטיבי עם NLP

קבע/י פגישה

מלא/י את הטופס למטה, וניצור איתך קשר בהקדם.

פרטים ליצירת קשר
מידע על הפגישה
זמן ושעה מועדפים

השאירו פרטים ונצא לדרך חדשה:

״נרשמתי ללימודים בטכניון סיגל עשיתי את זה!!!!!!!!!!

הייתי חייבת לשתף ❤״