התחבר/י

חרדה חברתית קשה והטיפול בה בצורה יעילה

חרדה חברתית בקרב בני נוער וילדים משפיעה על כל רבדי החיים. מקושי ביצירת קשרים בינאישיים ועד חשש מלדבר בכיתה. עם זאת, על ידי טיפול NLP ו-CBT ניתן לטפל בתחושות אלו ולייצר תחושת ביטחון גבוהה יותר אצל המטופל, שתאפשר להם בסופו של דבר להתגבר על חרדות וחסמים.

חרדה חברתית היא מצב של פחד משתק מפני אינטראקציות חברתיות. חרדה חברתית אצל בני נוער יכולה להשפיע באופן משמעותי על חיי המטופל ולגרום בין היתר לרתיעה מיצירת קשרים, דיבור בפומבי, השתתפות באירועים חברתיים או אפילו פנייה למורים לבקשת עזרה.

טיפול בחרדה חברתית קשה- סיגל NLP

הבנה וירידה לשורש הבעיה

טיפול בחרדה חברתית אצל מתבגרים כרוך בשלב הראשון בהבנה ופירוק של הגורם לחרדה. ילדים ובני נוער המתמודדים עם חרדות חברתיות חשים לעתים קרובות מבודדים וחוששים משיפוט שלילי מצד חבריהם. פחד זה יכול להוביל להימנעות מסיטואציות שונות, להגביל את החוויות החברתיות שלהם ולהפריע להתפתחות של מיומנויות חברתיות קריטיות.

טיפול 

ללא מענה, החרדה החברתית בילדות ובגיל ההתבגרות יכולה להיות בעלת השלכות ארוכות טווח, להשפיע על יחסים אישיים, פיתוח קריירה ומצב הרווחה הנפשית. טיפול בחרדה החברתית, רצוי בשלב מוקדם ככל שניתן, חיוני בכדי למנוע את התפתחות הבעיה בשנים מאוחרות יותר. טיפולי NLP ו-CBT מאפשרים לשחרר חרדות וחסמים ולהתגבר על החששות והבעיה חברתית.

NLP היא גישה טיפולית המתמקדת בעיצוב מחדש של דפוסי חשיבה שליליים. טיפול NLP לילדים מאפשר לילד לשנות באופן חיובי את מערכת האמונות שהתפתחו אצלו ולהעניק לו כלים לבניית ביטחון עצמי שיאפשרו לו לטפח אסוציאציות חיוביות עם אינטראקציות חברתיות.

החרדה החברתית לעיתים קרובות מעכבת את הפיתוח של מיומנויות חברתיות חיוניות. בשיטת NLP לטיפול בחרדות אני מאמנת את המטופל בשלל טכניקות בהן משחק תפקידים ודמיון מודרך, אשר עוזרות לילד לתרגל ולהפנים התנהגויות חברתיות חיוביות.

 

שיטת CBT היא גישה טיפולית מכוונת מטרה המכוונת לדפוסי חשיבה והתנהגויות בלתי רציונליות. באמצעות טיפול קבוצתי בחרדה חברתית, או טיפול פרטני, ניתן לסייע לילדים ומתבגרים לזהות אמונות ומחשבות שליליות המתקשרות אצלם לאינטראקציות חברתיות, ולהחליפן במנגנוני התמודדות בריאים יותר. בCBT השיטה משלבת טיפול בחשיפה הדרגתית, המאפשר לילדים ובני נוער להתעמת עם פחדים חברתיים ולהתגבר עליהם בקצב המתאים למטופל.

טיפול CBT לילדים תורם רבות לשיפור הערכה עצמית וביטחון הילד, על ידי מסגור מחדש של מחשבות שליליות ופיתוח דיבור עצמי חיובי, המטופל לומד להעריך את עצמו ולהפחית תחושות של שיפוטיות עצמית.

טיפול בחרדות חברתיות באמצעות NLP או CBT- סיגל פולוין

יתרונות הטיפול

טיפול בחרדה חברתית אצל מתבגרים מאפשר למטופל לשפר מיומנויות חברתיות, ליצור קשרים קרובים, לחוש ביטחון בדיבור מול קהל או בלקיחת חלק בסיטואציות מרובות משתתפים. כל אלו תורמים רבות לפיתוח החוסן הנפשי של הילד, לרווחה הנפשית שלו ובעיצוב הנפש שלו כאדם מבוגר מאושר יותר.

טיפול בחרדה החברתית באמצעות NLP ו-CBT לילדים ובני נוער תורם ברכישת מנגנוני התמודדות יעילים, המאפשרים לנהל טוב יותר תחושות של חרדה במצבים חברתיים. באמצעות זיהוי טריגרים ופיתוח אסטרטגיות מעשיות להתמודדות עם אתגרים חברתיים, ילדים ובני נוער מקבלים תחושת שליטה על מצבי החרדה החברתית.

חרדות חברתיות הן לא גזירת גורל

חרדות חברתיות הן לא כורח המציאות, אפשר ומומלץ לשנות ולטפל בהן מוקדם ככל שאפשר על מנת לשחרר את החסימות והתחושות המלחיצות והלא נעימות. על ידי טיפול NLP ו-CBT ניתן להתנסות בגישות מותאמות לשחרור חרדות, טיפוח ביטחון עצמי וקידום אינטראקציות חברתיות חיוביות. טיפול נכון יאפשר למטופל ליהנות מצמיחה אישית וקשרים משמעותיים ואף לנצל את מלוא הפוטנציאל שלו בזמן הלימודים.

טיפול רגשי לילדים ונוער- כל היתרונות

חרדה חברתית קשה והטיפול בה בצורה יעילה

התעללות מינית וטיפול אפקטיבי עם NLP

קבע/י פגישה

מלא/י את הטופס למטה, וניצור איתך קשר בהקדם.

פרטים ליצירת קשר
מידע על הפגישה
זמן ושעה מועדפים

השאירו פרטים ונצא לדרך חדשה:

״נרשמתי ללימודים בטכניון סיגל עשיתי את זה!!!!!!!!!!

הייתי חייבת לשתף ❤״