התחבר/י

טיפול בהפרעות אכילה בשיטת NLP

אנשים מכל הגילאים והמינים מתמודדים בימינו עם הפרעות אכילה, המונעות מהם לחוות את החיים במלואם ולהתמסר באופן טוטאלי לכאן ועכשיו!

הפרעות אכילה הן למעשה ביטוי אופרטיבי של נסיון לשלוט במציאות הסובבת אותנו. נשים וגברים רבים שמתקשים להתמודד עם טבעם הבלתי צפוי של החיים, פונים לעיסוק כפייתי באוכל, אשר מקנה להם תחושה של אחיזה איתנה, ובטחון. בולימיהאנורקסיהאכילה לילית והשמנת יתר הן בעיות אכילה המעידות על מצוקה נפשית שדורשת התייחסות. הלוקים במחלות אלה מרגישים לעתים קרובות שהם צועדים על קרקע רעועה, שחייהם מתפרקים לנגד עיניהם, או שדברים מתרחשים סביבם באופן שהם אינם מבינים, וסבורים שמזון הוא הספירה היחידה בה הם בעלי הכוח. טיפול בהפרעות אכילה הוא קריטי לסובלים ממנה, משום שהביטויים ההתנהגותיים שלהן מהווים סכנה אמיתית, ולפעמים הן יכולות אף להוביל למחלות או קשות או מוות. 

בואו נגלה את הדרך שלכם להצלחה!
מרגישים שאתם נאבקים בכל פעם שאתם עושים דיאטה?
גם אתם מוותרים על דברים שאתם אוהבים בשביל לרדת במשקל?
בכל פעם אחרי שסיימתם את הדיאטה אתם עולים אפילו יותר?

אפשר להרזות בקלות ללא דיאטה ותרופות - ולשמור על המשקל לאורך זמן!

השאירו פרטים וגלו שזה אפשרי:

שיטת NLP לטיפול באנורקסיה וטיפול בבולימיה

אנשים אשר סובלים מבעיות אכילה לרוב מתמחים בהסתרת הבעיה מהסובבים אותם, והם למעשה מנהלים חיים כפולים. אנורקסיות נוהגות להזיז את המזון מצד לצד בצלחתן כדי להעניק לסועדים עמן תחושה שהן אכלו, ובולמים מקיאים במחשכים את כל מה שהכניסו לקיבתם. מסיבה זו קשה כל כך למצוא פרקטיקת טיפול בהפרעות אכילה – שכן הלוקים בהן בעיקר משקרים לעצמם ומשכנעים את המערכת המנטלית שאין כל פסול בהתנהגותם. הדיבור הפנימי שלהם הופך מסולף וכוללני כל כך, שהם מאמינים שמטרתם אכן נעלה, ושעליהם להמשיך לחיות תחת מעטה סודיות, משום שהשאר לא מבינים אותם. שיטת טיפול NLP אפקטיבית במיוחד במקרים הללו, בגלל שאין היא פונה למוח הרציונלי, אלא לעמדות, הזכרונות, האמונות והערכים שמרכיבים את המיצג הפנימי. 

הפרעות אכילה - סיפורה של מ׳

כשמ׳ הגיעה אלי לקליניקה ביום חורף אחד, נדהמתי מיופיה המהפנט ונוכחותה רבת הקסם. היא סיפרה שהיא בת 22, ורוקדת בלט כבר שתיים עשרה שנה. כאשר שאלתי מה מביא אותה אלי, הפתיעה אותי וענתה שהיא איננה יודעת. ״מה פירוש לא יודעת?״, שאלתי. מ׳ הסבירה שאין לה שום בעיה בחיים – היא אוהבת את העבודה שלה, את בת זוגה, ואת דירתה היפה, אבל שמנהלת להקת המחול במסגרתה היא רוקדת התנתה את המשך העסקתה שם בטיפול. ״אין לי מושג מה פתאום היא נפלה עליי ככה, סתם החליטה שאני לא אוכלת מספיק או משהו כזה, זה ממש שטויות, אני ממש מקפידה על בריאות, הרי זה באינטרסים שלי – אני עובדת עם הגוף.״ כשהורידה מ׳ את מעילה הגדול, הבחנתי שגזרתה דקה באופן קיצוני ושעצמותיה בולטות מן הבגדים.

הכחשה - טיפול בבעיות אכילה בגישה אחרת

איני יכולה לטפל במי שאינו מעוניין בטיפול, אך היה לי ברור שמתחת לחזותה הזוהרת והמתפקדת של מ׳ שוכנת נפש מסוכסכת שזקוקה נואשות להתערבות מקצועית נכונה. כאבה ניבט אלי מבעד לתדמית המושלמת וביקשתי להושיט לה יד לעזרה. מנהלת להקת המחול סיפרה לי לאחר פגישתי הראשונה עם מ׳, שכל הקבוצה מושפעת מהתנהלותה – ״יש לה תפקיד משמעותי ברוב המופעים שאנחנו מעלים, וכבר כמה פעמים קרה שהיא התמוטטה באמצע חזרה, או היתה חלשה מדי כדי לעמוד בכל התרגילים שנתתי. לפעמים היא מגיעה עם כל מיני חבורות מוזרות על הגוף. אני לא רוצה להיפרד ממנה, אבל ברור שמישהו צריך לעשות משהו. לא ברור לי איפה ההורים בסיפור, אבל אני ושאר החברים בלהקה דואגים מאוד. אני חושבת שהיא נמצאת בסכנת חיים אמיתית.״

טיפול באנורקסיה - להרפות את האחיזה

למרות שמ׳ המשיכה לומר שחייה מתנהלים על מי מנוחות, היא הסכימה להמשיך לפגוש אותי מדי שבוע בשל התעקשותה של המנהלת, ולאחר 3 סשנים הצלחתי סוף סוף להגיע אל ליבה. בעזרת אימון NLP יכולתי לגשת למטאפורות שמרכיבות את תמונת עולמה של מ׳, ולהציף את תחושותיה כלפי מזון. לאט לאט גרמתי לה לראות שיחסה הקומפולסיבי כלפי שעות הארוחה, הרכיבים שנכנסים לגופה, והאופן בו היא אוכלת, נובע מחרדה עצומה שגופה ישתנה, מה שיגרום לה לאבד את אהבתה הגדולה ביותר – הריקוד. מ׳ הנהדרת התוודתה לבסוף שהיא מתעבת את מה שניבט אליה מהמראה, שאוכל נראה לה מטונף ודוחה, והיא נגעלת מעצם האכילה. ״רק כשאני רוקדת אני שוכחת מכל הדברים הנוראיים האלה״, אמרה בעצב.

איך מטפלים בהפרעות אכילה בעזרת טיפול NLP

לאחר שמ׳ נפתחה בפני סוף סוף, ונכונה לקבל את עזרתי, הדרך לפתרון הבעיה ולטיפול באנורקסיה החמורה ממנה סבלה היתה סלולה. תוך שימוש באימון NLP איתרתי את העוגנים שגדשו את שפתה של מ׳ – אם אוכל אהיה שמנה, אם אנוח לא אהיה מספיק טובה, כל רגע יכולים להעיף אותי מהלהקה, לא צריך לאכול עכשיו – וקודדתי אותם מחדש. הובלתי אותה להבין שהחרדה שלה מויתור על השליטה לא תגרום לכך שהיא תהיה רקדנית פחות טובה, אלא להיפך – תהפוך אותה לאדם שלם הרבה יותר, אשר מרוצה מעצמו, ועל כן מסוגל להפעיל טוב יותר את גופו. יחד שינינו את הדיבור הפנימי של מ׳, ועיגנו לה בתת מודע את הנאתה מריקוד, ואת שמחת החיים שגלומה באוכל. מ׳ רצתה לאכול, ולאחר שש פגישות קבענו שהיא תזמין את בת זוגה למגש פיצה ותאכל חצי ממנו, כפי שפנטזה לעשות כבר שנים רבות. מה רבה היתה השמחה שנשפכה על פניה היפות כשסוף סוף עשתה זאת, והצליחה להתגבר על הפחד.

מפסיקים עם הדיאטות ומתחילים להרזות!

השאירו פרטים וגלו שזה אפשרי:

קשה לתאר במילים את השינוי שהילדה שלי עברה בזכותך.

זה מדהים ומרגש והכל בזכותך 🙂 תודה לך מעומק הלב❤

גאה להצטרף לרשימת המומלצים של ערוץ 13!

קשה לתאר במילים את השינוי שהילדה שלי עברה בזכותך.

זה מדהים ומרגש והכל בזכותך 🙂 תודה לך מעומק הלב❤

קבע/י פגישה

מלא/י את הטופס למטה, וניצור איתך קשר בהקדם.

פרטים ליצירת קשר
מידע על הפגישה
זמן ושעה מועדפים

השאירו פרטים ונצא לדרך חדשה:

״נרשמתי ללימודים בטכניון סיגל עשיתי את זה!!!!!!!!!!

הייתי חייבת לשתף ❤״