לגדל ילדים מאושרים, זה לדעת לתת להם את הכלים הנכונים להתמודדות והצלחה!

הילדים שלנו הם הדבר היקר לנו ביותר. אם רק היינו יכולים, היינו נמצאים איתם בכל מקום ובכל זמן. שומרים עליהם ומכוונים אותם בכל סיטואציה. אך לצערנו איננו יכולים לעשות זאת. זאת הסיבה שחשוב כל כך לתת לילדינו כלים משמעותיים להתמודדות עם מצבים וחוויות שונות. הקניית כלים נכונים עוזרים לילדינו להתמודד עם מחסומים רגשיים ומצבים מורכבים מבחינה חברתית. כלים אלה יהפכו במהרה ליכולות אמיתיות בהם יידעו להשתמש בתבונה גם בעתיד. לילדים וילדות שרכשו יכולות כאלה יש סיכוי גדול יותר להצליח ולהגשים את עצמם, ויידעו להפוך סיטואציות מורכבות לחוויות מעצימות שילוו אותם הלאה אל חייהם הבוגרים.

לעזור לילדים להתגבר על פחדים ומחסומים 

מגוון המחסומים, הפחדים והתמודדויות של ילדינו משתנה מילד לילד ומילדה לילדה. חלקם מתמודדים עם פחדים שונים: פחד מטיפול רפואי דוגמת פחד מרופא שיניים, פחד מכלבים, פחד מטיסות וכדומה. חלקם מתמודדים עם מחסומים רגשיים היכולים ליצור התקפי זעם, מחשבות טורדניות, פחד מכישלון, חוסר מוטיבציה, התמכרות למסכים, אכילה סלקטיבית ועוד, וחלקם מתמודדים עם בעיות חברתיות דוגמת חרם חברתי, בטחון עצמי נמוך, פחד קהל וקשיים ליצור חברים וחברות בני גילם. במצבים חברתיים, כמו חרם חברתי, שמתקיימים במסגרות בהם אנחנו לא לוקחים חלק, קשה לנו כהורים לספק לילדינו את התמיכה בזמן אמת, וכדאי שנדע לתת להם את הכלים הנכונים להתמודדות – שיטת NLP תאמן את ילדיכם ותיתן להם כלים מדהימים שיאפשרו להם להתמודד עם מצבים מאתגרים כאלה.  

טיפול בילדים בטכניקת NLP

טיפול טבעי בשיטת NLP מייצר עבור ילדיכם כלים משמעותיים שיעזרו להם להתגבר על מכשולים ומחסומים, כמו גם, העלאת ביטחון עצמי אצל ילדים והתמודדות עם אתגרים רגשיים. המפגשים נערכים באווירה מכילה ומאפשרת בשפה המותאמת לגילם, ומטפלת בבעיה עצמה באופן יעיל וממוקד. 

במקרים מסוימים, בהם הילד או הילדה חוששים להגיע למפגשים, אני מזמינה אתכם ההורים להכוונה אישית שתיתן לכם את הכלים והמילים הנכונות שיעזרו לכם להצליח להגיע לליבם של הילד והילדה, וליצוק בהם את תחושת הביטחון לה הם זקוקים בכדי להגיע לטיפול משמעותי עבורם. 

 

הטיפול אפשרי ומתאים לבני ובנות 7 ומעלה, ואינו טיפול פסיכולוגי.

פחד מכלבים - סיפורה של א' 

"אני אוהבת לשחק עם יהלי. אבל אני לא רוצה ללכת אליה יותר, יש לה כלב מפחיד!"
את המילים האלה שמעתי בפגישתי הראשונה עם מ' בת ה-7. היא ישבה מולי בפנים זועפות, שהסתירו עצבות ותסכול גדול. נראה היה, שלמרות הפחד שלה, קשה לה לוותר על המפגשים עם חברתה הטובה.

איך משכנעים ילד ללכת לטיפול?    

במפגש המקדים, אמא של מ' סיפרה שהפחד מכלבים החל לפני שנה בערך. הוריה של יהלי הם חברים טובים של הוריה של מ', אך מאז שהפחד של הילדה הופיע, הם אינם יכולים יותר לבקר בביתם של חבריהם הטובים. "זה לא כלב גדול במיוחד והוא ממש חברותי", סיפרה לי אמה של מ', "אבל בכל פעם שאנחנו מדברים על מפגש עם זוג החברים שלנו, הילדה נשטפת זיעה ושואלת פעם אחר פעם, אם גם הכלב יבוא. כל הילדים שאני מכירה רוצים כלב, ורק הבת שלי רוצה לחצות את הכביש בכל פעם שאנחנו רואים בשכונה שלנו כלב שיצא לטיול. אפילו שהוא קשור ברצועה!". 
אמא של מ' הייתה צריכה את המילים הנכונות שיעזרו לגרום למ' להרגיש בטוחה לבוא לטיפול. שיטת NLP מאפשרת לנו לגלות את המילים האלה ולהשתמש בהם בכדי ליצור את תחושת הבטחון הזאת. בעזרת המילים הנכונות והגישה העוטפת הצליחה אמא של מ' לשכנע את ביתה להצטרף לפגישות והטיפול התחיל.

פחדים אצל ילדים - מה גורם לנו לפחד? 

הפחד מכלבים יכול להיווצר מסיבות שונות. ברוב המקרים הוא מופיע אצל אנשים או ילדים שהותקפו בעבר ע"י כלבים. מ' מעולם לא הותקפה ע"י כלב. אולם, במפגש השני עם מ', היא סיפרה לי שגם לבת-דודתה, המבוגרת ממנה בשנתיים, יש פחד עמוק מכלבים. את בת-דודתה נשך כלב לפני קצת יותר משנה. בת-דודתה סיפרה על התקיפה למ', בפירוט ובפחד גדול, הפחד העמוק מכלבים של בת-דודתה דבק גם במ'.

שיטת NLP - התגברות על פחד מכלבים

בארבעת המפגשים הבאים השתמשתי בטכניקות NLP, בעזרתן מוטטתי את העוגנים השליליים שנוצרו בעקבות הסיפור של הבת-דודה והחלפתי את מנגנוני הפחד שהוטבעו בילדה בעוגנים חיוביים, המקושרים לחוויות נעימות עם כלבים. אט אט במהלך הפגישות כבר יכולתי להבחין בחיוכים קלים המחליפים את המבט המפוחד של מ׳, בכל פעם שהזכרנו את חיות המחמד המופלאות האלה.

 

כעבור שבוע מתום המפגשים אימה של מ' התקשרה לספר לי שהם ביקרו בביתם של חבריהם הטובים ומ' לא מפסיקה לספר לכולם בחיוך, איזה כיף זה שהכלב מחזיר כדור שהיא זורקת! "אחיה הצעיר רוצה שנאמץ כלב, את חושבת שזה יהיה אפשרי?" שאלה אותי. "למה לא, בעצם? אם זה אפשרי בשביל מ', זה אפשרי גם בשבילכם!" אמרתי בחיוך.

השאירו פרטים ואשמח לספר לכם יותר עליי ועל השיטה בשיחה אישית:

whats1.png

קשה לתאר במילים את השינוי שהילדה שלי עברה בזכותך.

זה מדהים ומרגש והכל בזכותך :) תודה לך מעומק הלב❤